Facebook

Přidejte se k nám na Facebooku. ZDE

YouTube

Sledujte videa Lamed waw na YouTube. ZDE

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Texty

 Zde se budeme setávat se zajímavými texty z tradice, kabaly i midrašů.

1) Začněmě s Pirkej avot. Je to kratičký talmudický traktát, plný obsahů. Lid Jisroele ho studuje pravidelně vždy o šabatu odpoledne, většinou od pesachu až do Roš ha-šana. Lze jím však zalistovat kdykoli. Je to mohutná knihovna inspirace a jen málokdo z velkých mužů ducha se vyhnul tomu, aby je nějak nekomentoval. Proto jim věnujeme celou samotatnou stránku.

2) Šmirat lašon - tomu je věnován obrovský prostor přímo na Kešetu. Zde na Lamedwaw613 nabídneme pouze videa (audio-videa) s výběrem myšlenek o tom, proč je lidská bytost tak výjimečná svým darem jazyke, a proč je také za všechny "skutky" jazyka odměněna anebo trestána. A zdaleka nejen v budoucím světě, ale zejméne již nyní, ve svém okolí.

    Odkaz na Kešet najdete zde.

Přihlášení

Vyučující

Achab Haidler

Vyučující  je online v průběhu týdne a odpovídá na vaše dotazy přímo pod výukovými videi.

Profil na Wikipedia zde: 
wiki/Achab_Haidler

Oficiální Facebook
profil zde: /achab.haidler

 

LAMED WAW
oficiální profil
lamedwaw.org/613/
users/achab

 

CHEWRA

V Čechách a na Moravě můžete najít kolem 340 židovských hřbitovů. Ne všechny si zaslouží název „pohřebiště“, nezřídka by se spíš hodilo slovo skládka, ruiny, zbytky… Všechny však mají své kouzlo, své příběhy, svoji symboliku a samozřejmě i svůj obsah nejcennější – ostatky bytostí, jež odpočívají v prachu pod náhrobními kameny…

CHEWRA.com
BBC NEWS UK