Facebook

Přidejte se k nám na Facebooku. ZDE

YouTube

Sledujte videa Lamed waw na YouTube. ZDE

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Symbolika hebrejských znaků | Hlavní strana

Úvod do symboliky hebrejských znaků, part I.

Symbolika hebrejských znaků zde se dozvíte základní informace o symbolice hebrejské abecedy. Videa jsme pořizovali v samých začátcích lamedwawu - jsou tedy poněkud delší, ačkoli zevrubně probírají vždy jen několik znaků.
Doporučujeme také stáhnout si písemný manuál k symbolice, který vám ovšem bude fungovat jen při stažení správného hebrejského fontu - Siddur.ttf
Není to nic složitého pod záložkou *download najdete sekci *fonty ke stažení a budete postupovat jaksepatří mílovými kroky.
Stránka o symbolice je doplněna také o pexeso které naučí hebrejštině i vaše přátele a děti a rovněž jsme ni na ni umístili několik odkazů na you-tube, kde vás zkušení *soferim naučí hebrejské kaligrafii.
 

 

Úvod do symboliky hebrejských znaků - part II.

 

Další výuková videa hebrejské znaky:

  • ALEF, BET, JUD a Davidova hvězda (štít), Hermes Trismesgistos - ZDE
  • GIMEL, DALET, HEJ, WAW - ZDE
  • ZAJIN, CHET, TET Příběh od *alef až do *jud - ZDE
  • JUD, CHAF, LAMED, MEM - ZDE
  • NUN, SAMECH - ZDE
  • AJIN, PE, CADE - ZDE
  • KOF, REŠ, ŠIN, TAV - ZDE 

 


 

Kabala

S kabalou není potřeba spěchat. Jen docela na okraj - nečekejte ani Golema ani kouzla a moci, protože kabala není nic jiného než krása staré dobré biblické (pravda maličko mystické) tradice. Ale i o té platí slovo: Ne mocí ani silou, ale Slovem mým, praví H*spodin ..
Mnoho zajímavého (k této tematice) najdete přímo v sekci Sefer jecira zde na Lamedwaw (samostatná záložka vlevo).
Zde na této stránce se budeme věnovat zejména vizualizaci termínů, které "podivně a tajemně" pouze znějí, ale ve skutečnosti mají pořád jednu a tutéž logiku. 1) Klíče ke kabale jsou zapsány v bibli. 2) Schovány v tvých dlaních a 3) jsou k vidění vnitřním zrakem. Vesmír je jednoduchý už proto, že ho formátoval hodně chytrý "týpek".

---------------------------------------------------------------------------------------

Symbolika chrámu (v Jerušalajmu)

     Detailním studiem symbolů Chrámu. jeho architektury, náčiní a činností, lze pochopit několik důležitých vazeb do dneška.  a) vesmír je logický  b) krev neočišťuje a tedy není nijak zapotřebí ani krve nějakého spasitele c) dokonce i liturgie a celé křesťanství vycházejí (opisují) z původního Jeruzalémského chrámu.

 

Přihlášení

Vyučující

Achab Haidler

Vyučující  je online v průběhu týdne a odpovídá na vaše dotazy přímo pod výukovými videi.

Profil na Wikipedia zde: 
wiki/Achab_Haidler

Oficiální Facebook
profil zde: /achab.haidler

 

LAMED WAW
oficiální profil
lamedwaw.org/613/
users/achab

 

CHEWRA

V Čechách a na Moravě můžete najít kolem 340 židovských hřbitovů. Ne všechny si zaslouží název „pohřebiště“, nezřídka by se spíš hodilo slovo skládka, ruiny, zbytky… Všechny však mají své kouzlo, své příběhy, svoji symboliku a samozřejmě i svůj obsah nejcennější – ostatky bytostí, jež odpočívají v prachu pod náhrobními kameny…

CHEWRA.com
BBC NEWS UK